Svet / 21. október 2019

Čína zadržala japonského profesora, údajne čelí obvineniam zo špionáže

        
        
        
          
        
        
        21.10.2019 (Webnoviny.sk) - Čínske úrady zadržali japonského muža, ktorý je údajne obvinený zo špionáže. Informovala o tom japonská vláda a tamojšie médiá. Tajomník japonskej vlády Jošihide Suga v pondelok informoval, že štyridsiatnika zadržiavajú v Pekingu od septembra na základe bližšie neučených obvinení z možného porušenia čínskych zákonov.

Japonská tlačová agentúra Kyodo News s odvolaním sa na nemenované zdroje informovala, že zadržaný by mohol byť obvinený zo špionáže. Muž je podľa nej profesorom z Hokkaidskej univerzity a v minulosti pracoval ako výskumník na ministerstve obrany.

Denník Asahi, ktorý tiež cituje nemenované zdroje, zase informoval, že muž prišiel do Číny 3. septembra a po dvojtýždňovej návšteve ho zatkli na letisku v Pekingu.

Hovorkyňa čínskeho ministerstva vnútra Chua Čchun-jing uviedla, že o prípade nemá žiadne informácie. Vyjadrila sa však, že dúfa, že japonská vláda odporučí svojim obyvateľom, aby "rešpektovali čínske zákony a nariadenia", píše tlačová agentúra AP. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Čína zadržala japonského profesora, údajne čelí obvineniam zo špionáže © SITA Všetky práva vyhradené.