Svet / 03. október 2018

Do súboja o stoličku predsedu Európskej komisie ide aj fínsky expremiér Stubb

                
                
                
                    
                
                
                HELSINKI 3. októbra (WebNoviny.sk) - Bývalý fínsky premiér Alexander Stubb oznámil, že má záujem o funkciu šéfa Európskej komisie.

Stubb svoje rozhodnutie zverejnil v utorok v Európskom parlamente v Štrasburgu, pričom sám seba označil za "kandidáta budúcej generácie". Snažiť sa o funkciu chce ako hlavný volebný líder Európskej ľudovej strany (EPP) v európskych voľbách v roku 2019.

Volebný líder sa stane aj budúcim predsedom Európskej komisie, pokiaľ strana ostane najväčšou v Európskom parlamente. Jeho hlavným vyzývateľom bude pravdepodobne nemecký europoslanec a predseda EPP Manfred Weber, ktorého podporuje nemecká kancelárka Angela Merkelová. Päťdesiatročný liberál Stubb viedol fínsku vládu v rokoch 2014 až 2015. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Do súboja o stoličku predsedu Európskej komisie ide aj fínsky expremiér Stubb © SITA Všetky práva vyhradené.