
NEW YORK 29. septembra (WebNoviny.sk) - Dolár v piatok oslabil oproti jenu aj voči euru. Americké ministerstvo obchodu totiž informovalo, že výdavky spotrebiteľov v USA v auguste stúpli iba o 0,1 percenta a mzdy a platy stagnovali, čo by mohlo byť signálom, že ekonomický rast za tretí kvartál bude slabší. Oproti jenu dolár oslabil na 112,38 JPY/USD z úrovne 112,39 JPY/USD. Spoločná európska mena stúpla na 1,1822 USD/EUR z hodnoty 1,1791 USD/EUR.
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil oproti jenu aj voči euru, v USA stagnovali mzdy a platy © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Viskupič ocenil rozhodnutie prezidentky Čaputovej vrátiť Matovičov balíček do parlamentu. Je to hazard s rozpočtami samospráv, tvrdí

Až tretina podnikateľov robí vo svojich faktúrach chyby, zaplatiť za ne môžu aj pokutou