Ekonomika / 20. november 2018

Dolár oslabil pre tlejúce napätie v obchodných vzťahoch medzi Washingtonom a Pekingom

                
                
                
                    
                
                
                NEW YORK 20. novembra (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode utorkového obchodovania klesol voči jenu, keďže investori sa sústreďovali na tlejúce napätie v obchodných vzťahoch medzi Washingtonom a Pekingom.

Prezidenti Donald Trump a Si Ťin-pching sa tento mesiac majú stretnúť na summite organizácie G20, ale americký viceprezident Mike Pence cez víkend kritizoval Peking pre krádeže duševného vlastníctva, nútenie firiem na odovzdávanie technológií a neférové obchodné praktiky.

Oproti japonskému jenu si dolár pohoršil na 112,36 JPY/USD z úrovne 112,53 JPY/USD. Spoločná európska mena voči doláru oslabila na 1,1421 USD/EUR z hodnoty 1,1454 USD/EUR. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil pre tlejúce napätie v obchodných vzťahoch medzi Washingtonom a Pekingom © SITA Všetky práva vyhradené.