18.4.2023 (SITA.sk) - Dolná komora ruského parlamentu v utorok schválila legislatívu, ktorá zvyšuje tresty za velezradu a terorizmus.
Doživotie
Štátna duma odobrila návrh na zvýšenie trestu za velezradu zo súčasných 20 rokov na doživotie. Trest za terorizmus by sa mal zvýšiť z 15 rokov na 20 rokov odňatia slobody.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V prípade medzinárodného terorizmu by sa trest zvýšil na 12 rokov väzenia až doživotie. V súčasnosti je to 10 až 20 rokov.
Ľudské práva
Návrh po schválení v dolnej komore prechádza na zváženie do hornej komory parlamentu.
Nová ruská legislatíva predstavuje eskaláciu záťahu Kremľa na ruskú opozíciu. Obhajcovia ľudských práv tvrdia, že obvinenia z vlastizrady a terorizmu sa niekedy používajú proti politickým kritikom a oponentom.
Zdroj: SITA.sk - Dolná komora Ruska chce zvýšiť tresty za velezradu a terorizmus © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Americký vojak zbehol z Južnej do Severnej Kórey, v USA mal čeliť vojenskému disciplinárnemu konaniu
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2020/06/gettyimages-922420760-676x451.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Nemecká polícia rozbila gang zneužívajúci deti, medzi obeťami bol aj syn partnerky podozrivého
