Šport / 11. júl 2018

Dvesto metrov pred cieľom to nakopol, ukázal svoju silu a vyhral, píšu médiá o drvivom špurte Sagana

        
        
        
          
        
        
        QUIMPER 11. júla (WebNoviny.sk) - Ohlasy svetových internetových médií na víťazstvo slovenského cyklistu Petra Sagana v 5. etape na pretekoch Tour de France 2018 v Quimperi.


Velonews: "Peter Sagan po druhý raz! Správne načasovanie a drvivý šprint priviedli slovenskú superhviezdu tímu Bora-Hansgrohe k triumfu v 5. etape Tour de France. Sagan výborne zvládol súboj lakťov so Sonnym Colbrellim v krátkom šprinte do kopca v Quimperi."

BBC (Angl.): "Peter Sagan si došpurtoval po víťazstvo v prvej zvlnenej etape na Tour de France. Dvesto metrov pred cieľom to nakopol a zdolal Sonnyho Colbrelliho aj Philippa Gilberta. Sagan si pripísal druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej Tour."


Letour.fr (Fr.): "Peter Sagan už má víťazné double. Sagan po piaty raz vyhral etapu s klasikárskym záverom v prvom týždni Tour de France. Predtým sa mu to podarilo v Seraing a Boulogne-sur.Mer v roku 2012, Cherbourgu v roku 2016 a Longwy v roku 2017. Teraz v Quimperi prešprintoval Sonnyho Colbrelliho."

iDNES.cz (ČR): "Jubilejné desiate víťazstvo na Tour de France. Sagan znova dominoval v špurte."

Sporza (Belg.): "V Quimperi podľa Saganových pravidiel. Gilbert tretí a Van Avermaet zostal v žltom. Veľké mená sa snažili o triumf v koncovke do kopca. Gilbert a Van Avermaet rozprestreli červený koberec pre Petra Sagana a ten to využil na druhý etapový triumf na tohtoročnej Tour. Zároveň odviedol ďalšiu skvelú prácu pre svoj zelený dres."

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tour de France 2018 (5. etapa): Lorient – Quimper (204,5 km) L´Equipe (Fr.): "Sagan opäť ukázal svoju silu! Posledné stúpanie dňa premenil na svoju výhodu a zaútočil niekoľko sto metrov pred cieľom. Slovák z tímu Bora-Hansgrohe zdolal Colbrelliho (Bahrain-Merida) a Gilberta (Quick-Step Floors)." Sportowe Fakty (Poľ.): "Rola favorita na Tour de France mu sedí! Sagan nenechal súperom ani ilúzie a ovládol koncovku 5. etapy. Celkovo sa na čele nič nezmenilo." Cycling-info.sk: "Peter Sagan oslavuje druhý triumf. V špurte do kopca nemal konkurenciu."

Viac o téme Tour de France 2018Zdroj: Webnoviny.sk - Dvesto metrov pred cieľom to nakopol, ukázal svoju silu a vyhral, píšu médiá o drvivom špurte Sagana © SITA Všetky práva vyhradené.