ANKARA 5. februára (WebNoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan skritizoval Spojené štáty americké za odďaľovanie zriadenia bezpečnostnej zóny v Sýrii, o ktorej minulý mesiac diskutoval s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.
Ankara požadovala, aby sa z oblasti východne od rieky Eufrat, kde by mala zóna vzniknúť, stiahli sýrske kurdské milície a požadovala aj logistickú a finančnú pomoc od Washingtonu.
V utorok sa však turecký prezident vyjadril, že ak USA nedodržia svoj sľub a "nevyčistia región od teroristov" a neprispejú k vytvoreniu bezpečnostnej zóny pod tureckou kontrolou, tak sa Ankara postará sama "o svoje záležitosti".
Erdogan zároveň varoval, že trpezlivosť Turecka sa v súvislosti s odďaľovaním odchodu kurdských bojovníkov zo sýrskeho mesta Mandbiž zmenšuje. Ankara považuje sýrske kurdské milície za teroristov a súčasť kurdského povstania na území Turecka.
Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan skritizoval USA za odďaľovanie zriadenia bezpečnostnej zóny v Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Zatkli zamestnanca francúzskeho Senátu, je podozrivý zo špionáže pre Severnú Kóreu
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2022/02/france_algeria_37554-9289d3895f1e40c9b7bbf94bfef901be-676x451.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Macron pred stretnutím s Putinom odmietol podstúpiť PCR test. Bál sa, že by Rusi získali vzorku jeho DNA
