Svet / 24. jún 2022

Európska únia sľúbila zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine a adresovala výzvu Rusku

        
        
        
          
        
        
        24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia vyhlásila, že bude „rýchlo" pracovať na zvýšení vojenskej pomoci Ukrajine a na ďalšej finančnej podpore.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po prvom dni dvojdňového samitu Európska rada vo štvrtok večer uviedla: „Európska únia je silne zaviazaná poskytovať ďalšiu vojenskú podporu, aby pomohla Ukrajine uplatňovať svoje prirodzené právo na sebaobranu pred ruskou agresiou a na ochranu svojej územnej integrity a suverenity." Informuje o tom portál cnn.com. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie) Európska rada zároveň vyzvala Rusko, aby okamžite ukončilo útoky na poľnohospodárske zariadenia a odblokovalo Čierne more, hlavne prístav Odesa, v záujme umožnenia exportu obilia, pričom Moskvu obvinila z globálnej krízy potravinovej bezpečnosti. „Využívaním potravín ako zbrane vo svojej vojne proti Ukrajine je Rusko jediné zodpovedné za globálnu krízu potravinovej bezpečnosti, ktorú vyprovokovalo," uviedla Európska rada.

Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia sľúbila zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine a adresovala výzvu Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.