
17.6.2022 (Webnoviny.sk) - Evakuácia ľudí v chemickom závode Azot v ukrajinskom Sjevjerodonecku je v dôsledku neprestajného ostreľovania a bojov „fyzicky nemožná“. Uviedol to gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V závode sa podľa neho ukrýva 568 ľudí vrátane 38 detí. Skupina sa odmietla minulý mesiac evakuovať, ale teraz je opustenie továrne jedine možné s „úplným prímerím“, uviedol gubernátor. Informuje o tom spravodajský portál Sky News. Sjevjerodoneck a závod Azot sú v ostatnom období najintenzívnejším bojiskom na Ukrajine a sú pod neprestajnou paľbou ruských síl. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Zdroj: Webnoviny.sk - Evakuovať stovky ľudí zo závodu Azot v Sjevjerodonecku je nemožné, muselo by nastať úplné prímerie, tvrdí Hajdaj © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Vláda v Etiópii omilostí viac ako 2300 väzňov, na slobodu sa dostanú zadržiavaní politici

Dve sestry znetvorili dievčatko, zapálili ho počas rituálu spojeného s voodoo