Šport / 13. jún 2018

Federer po návrate triumfoval v Stuttgarte, Zverev si výhru prvého setu neudržal

        
        
        
          
        
        
        STUTTGART 13. júna (WebNoviny.sk) - Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil nad Nemcom Mischom Zverevom za 93 minút 3:6, 6:4, 6:2 v osemfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup na tráve v nemeckom Stuttgarte.

Pre 36-ročného Federera to bol súťažný návrat na dvorce po osemdesiatich dňoch už tradičnej "antukovej" prestávky počas ktorej vynechal aj nedávny vrchol na najpomalšom povrchu Roland Garros v Paríži. V 1. kole v Stuttgarte mal Federer voľný žreb.


Držiteľ rekordného počtu 20 grandslamových titulov vo dvojhre má na podujatí MercedesCup s dotáciou 729 340 eur motiváciu navyše. Ak sa dostane až do finále, posunie sa z druhej na líderskú pozíciu vo svetovom renkingu ATP. Tridsaťročný Mischa Zverev (54. v rebríčku ATP) proti Federerovi v šiestom zápase získal vôbec prvý set, ale nie zápas.

Vlani sa Federer po osemfinálovej prehre v Stuttgarte nadýchol na tráve k parádnej jazde. Jej súčasťou boli triumfy na turnajoch v Halle a tiež Wimbledone, kde zvíťazil ôsmy raz.

Stuttgart - Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Roger Federer (Švaj.-1) - Mischa Zverev (Nem.) 3:6, 6:4, 6:2


Zdroj: Webnoviny.sk - Federer po návrate triumfoval v Stuttgarte, Zverev si výhru prvého setu neudržal © SITA Všetky práva vyhradené.