
19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Finančná správa vylučuje, že by nejaký externý subjekt dokázal mať vplyv na procesy na finančnej správe týkajúce sa výkonu kontrol. Píše sa to v stanovisku, ktoré agentúre SITA poslala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.Finančná správa sa od postupov dištancuje
Marian K. si podľa Denníka N nahral rozhovor s podnikateľom v IT Michalom Suchobom. Ten od neho údajne prišiel pýtať peniaze za to, že finančná správa mu nebude kontrolovať dane. Marian K. mu povedal, že nechce platiť veľa, lebo má všetko dohodnuté s Ficom a v minulosti pomohol aj mecenášovi Smeru Jurajovi Širokému. „Od postupov zmienených v nahrávke sa jednoznačne dištancujeme a sme pripravení poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní potrebnú súčinnosť. Zároveň prezidentka finančnej správy požiadala v tomto prípade o preverenie,“ píše sa v stanovisku finančnej správy s tým, že ak by sa potvrdila pravosť medializovaných informácií, naznačovalo by to, že by ktokoľvek mohol takýmto spôsobom zneužívať meno finančnej správy.V Kočnerových firmách vraj vykonali 71 kontrol
Finančná správa vzhľadom na platnú legislatívu nemôže informovať o žiadnych konkrétnych procesoch finančnej správy, ktoré uplatňuje voči daňovým subjektom a ktoré využíva na zabezpečenie plnenia si povinností jednotlivých daňových subjektov. „To platí aj pre naše interné postupy – ich verejné komentovanie by bolo kontraproduktívne. Môžeme však informovať, že finančná správa si v prípade takmer tridsiatky firiem Mariana K. plnila svoje povinnosti zodpovedne. V jeho takmer tridsiatich spoločnostiach sme vykonali 71 daňových kontrol s celkovým nálezom niekoľko miliónov eur,“ píše sa v stanovisku.
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa reaguje na Kočnerovu nahrávku a vylučuje, že by niekto dokázal mať vplyv na výkon kontrol © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Výbor chce informácie z finančnej správy o Kiskovi, podľa Blanára by mal zvážiť svoju funkciu

MAGNA upozorňuje na Svetový deň výživy. V Južnom Sudáne otvára tri nové nutričné centrá