Svet / 18. október 2017

Fínski prokurátori obvinili troch mužov, ktorí sa chceli pridať k militantom v Sýrii

                
                
                
                    
                
                
                HELSINKI 18. októbra (WebNoviny.sk) - Fínski prokurátori obvinili troch mužov, ktorí chceli v roku 2012 a 2013 vycestovať do Sýrie a pridať sa k teroristickej organizácii.


Ako v stredu oznámili, trojica pripravovala "zločin s teroristickým úmyslom" a bola podozrivá z financovania svojich aktivít s pomocou finančných prečinov. Jeden z mužov je zároveň obvinený z verbovania a výcviku spojeného s terorizmom. Všetri traja muži svoju vinu popierajú.

Podľa fínskej tajnej služby z krajiny podľa odhadov odišlo v uplynulých rokoch niekoľko desiatok zradikalizovaných moslimov, ktorí sa pridali k členom teroristickej organizácie Islamský štát. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Fínski prokurátori obvinili troch mužov, ktorí sa chceli pridať k militantom v Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.