Slovensko / 13. júl 2018

Foto: Pozor na škodlivú maskaru a gél na vlasy, môžu sa vyskytovať aj na Slovensku

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 13. júla (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje verejnosť na možný výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Fínsku a vo Francúzsku.


Ako ďalej agentúru SITA informovala Daša Račková z komunikačného referátu ÚVZ, prvým z výrobkov je gél na vlasy "gogo Styling gel strong hold" od výrobcu Kallos cosmetics z Maďarska. Vo výrobku sa podľa hygienikov nachádza zmes konzervačných látok Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone, čo je v rozpore s európskou smernicou o kozmetických výrobkoch. "Zmes je povolená len do zmývateľných výrobkov. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb," uvádza ÚVZ.

Druhým zaznamenaným výrobkom je čierna maskara Regard 3D –Black Edition značky Infiniment vous z Číny. Vo výrobku bola zistená prítomnosť zirkónia, ako aj kobaltu a chrómu, čo je v rozpore s európskymi normami. "Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike," dodáva ÚVZ. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pozor na škodlivú maskaru a gél na vlasy, môžu sa vyskytovať aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.