Svet / 26. jún 2018

Foto: V Rakúsku sa vykoľajil vlak, niekoľkí cestujúci sú ťažko ranení

                
                
                
                    
                
                
                VIEDEŇ 26. júna (WebNoviny.sk) - Neďaleko mesta St. Pölten v Dolnom Rakúsku sa v utorok ráno vykoľajili dva vagóny vlakovej súpravy a prevrátili sa na bok.


Traja cestujúci pri tom utrpeli ťažké zranenia, 27 ďalších vyviazlo s ľahšími zraneniami. Úsek St. Pölten a Hofstetten-Grünau je momentálne uzavretý, informuje portál rakúskej stanice ORF.

Nehoda sa stala v obci Völlerndorf na úzkorozchodnej trati, známej ako Mariazellerbahn. Vo vlaku sa viezlo takmer 80 ľudí, medzi nimi aj školáci. Na mieste zasahovali hasiči aj záchranárske vrtuľníky. Príčina nehody zatiaľ nie je známa. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: V Rakúsku sa vykoľajil vlak, niekoľkí cestujúci sú ťažko ranení © SITA Všetky práva vyhradené.