
PARÍŽ 13. januára (WebNoviny.sk) - Francúzski pekári by chceli, aby sa bageta dostala na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tradičné francúzske pečivo patrí podľa nich ku Francúzsku rovnako neodmysliteľne, ako napríklad červené víno či Camembert. So svojím návrhom prišli v piatok hľadať podporu u prezidenta Emmanuela Macrona a zjavne uspeli. Pri prijatí v Elyzejskom paláci im Macron povedal, že bagety závidí Francúzsku celý svet. Ich jedinečnosť a potrebné odborné znalosti výroby je potrebné zachovať, a preto podľa neho patria na zoznam nehmotného svetového kultúrneho dedičstva. V decembri na tento zoznam Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) pribudla napríklad neapolská pizza.
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski pekári chcú zaradiť bagetu na zoznam UNESCO, prijal ich prezident Macron © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Hlavný vojenský poradca iránskeho najvyššieho vodcu vyhlásil, že vojnu začala Amerika

Tropická búrka Humberto sa zmenila na hurikán, vydali výstrahu pre severozápadnú časť Bahám