RÍM 23. mája (WebNoviny.sk) - Taliansky prezident Sergio Mattarella poveril politického nováčika Giuseppa Conteho zostavením vlády. Na základe mandátu od hlavy štátu musí teraz Conte s Hnutím piatich hviezd a protimigračnou Ligou dohodnúť konečný zoznam členov vlády, aby ho predložil prezidentovi.
Conte, ktorý je profesorom práva, je kompromisným výberom s cieľom dostať sa po parlamentných voľbách s nerozhodným výsledkom zo slepej uličky.
Po získaní poverenia od prezidenta Conte uviedol, že si je vedomý "delikátnej a náročnej etapy", v ktorej sa Taliansko nachádza, a konštatoval, že je rozhodnutý pokračovať v spolupráci s európskymi a zahraničnými spojencami. Zároveň však uviedol, že jeho hlavnou prioritou je "byť obhajcom talianskeho ľudu".
Zdroj: Webnoviny.sk - Giuseppe Conte dostal mandát na zostavenie vlády, prioritne chce reprezentovať taliansky ľud © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Európska únia zdolala najťažšiu skúšku posledných rokov, vyhlásil Šimečka
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2019/04/porosenko-tymosenkova-zelensky.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Zelenskyj si praje, aby prezidentský duel s Porošenkom moderovala Tymošenková
