Šport / 18. marec 2018

Good Angels Košice obhájili titul vo Východoeurópskej lige basketbalistiek

                
                
                
                    
                
                
                RIGA 18. marca (WebNoviny.sk) - Úradujúci majster SR Good Angels Košice obhájil prvenstvo vo Východoeurópskej lige basketbalistiek 2017/2018. V nedeľňajšom finále zdolali domácu Rigu 74:71 na záverečnom turnaji Final Four v Lotyšsku.

Zverenky trénera Petra Jankoviča pritom ešte minútu a pol pred koncom stretnutia zaostávali o tri body. Vzápätí však kapitánka GA Zuzana Žirková skórovala za tri body a sekundu pred koncom ďalšou trojkou rozhodla Darxia Morrisová. Košičanky ovládli tohtosezónnu edíciu EEWBL bez jediného zaváhania.

EEWBL - Final Four

  • Riga
Good Angels Košice (SR) - TTT Riga (Lot.) 74:71 (19:18, 20:24, 16:14, 19:15) Zostava a body Košíc: Morrisová 18 (3 trojky), Petersová a Jurčenková po 13, Žirková 11, M. Páleníková 4 (Bálintová 11, Stehlíková a Šarauskaite po 2, Deptová 0) Najviac bodov Rigy: Malottová 23 (4 trojky), Basková 16, Peddyová 12 TH: 12/10 - 20/17, fauly: 21 - 18, trojky: 6 - 10 Hlas (zdroj SITA): Peter Jankovič (tréner Košíc): "Myslím si, že sme podali veľmi kvalitný a koncentrovaný výkon. Riga je doma veľmi silná. Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Celý duel sme ich nepustili do väčšieho náskoku, nikdy to nebolo o viac ako dva body. Keď sme zápas preklopili na našu stranu, pomohlo nám to aj psychicky. Posledná strela bola aj o šťastí, ale platila a som rád, že sme to zvládli."


Zdroj: Webnoviny.sk - Good Angels Košice obhájili titul vo Východoeurópskej lige basketbalistiek © SITA Všetky práva vyhradené.