LESBOS 2. mája (WebNoviny.sk) - Grécki vládni predstavitelia sľúbili zníženie počtu prisťahovalcov na gréckych ostrovoch. Minister pre prisťahovalectvo Dimitris Vitsas sa v stredu počas návštevy ostrova Lesbos vyjadril, že cieľom vlády je znížiť počet migrantov na piatich veľkých gréckych ostrovoch zo súčasného počtu 15 500 na 6 500, čo zodpovedá kapacitám zariadení pre utečencov. Vláda by to chcela dosiahnuť do septembra.
Zníženie počtu migrantov vláda sľúbila aj napriek stúpajúcemu počtu príchodov migrantov na ostrovy i cez pozemnú hranicu s Tureckom a v čase začínajúcich protestov obyvateľstva proti migračnej kríze, ktorá už štvrté leto škodí miestnemu turistickému priemyslu.
Premiér Alexis Tsipras by mal vo štvrtok navštíviť Lesbos, pričom obyvatelia ostrova vtedy plánujú pouličné protesty a štrajk v hlavnom prístave.
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko chce znížiť počet migrantov na ostrovoch, protesty však neutíchajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Briti by mohli po brexite cestovať do Európskej únie bez víz, ale Brusel má podmienku
Drvivá väčšina utečencov z Ukrajiny sa chce vrátiť do svojej vlasti, ukázal prieskum
