Šport / 17. január 2018

Grigor Dimitrov dostal „kanára“, ale po veľkej bitke na Australian Open pokračuje

                
                
                
                    
                
                
                MELBOURNE 17. januára (WebNoviny.sk) - Bulharský tretí muž svetového rebríčka tenistov Grigor Dimitrov sa v stredu riadne natrápil na postup do 3. kola grandslamových Australian Open v Melbourne.

Úradujúci koncosezónny majster sveta z novembrového londýnskeho šampionátu ATP Finals dostal "kanára" od 22-ročného amerického kvalifikanta Mackenzieho McDonalda, napokon ho za 3:25 h prekonal 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6.

Medzi najlepšími 32 si Dimitrov v piatok zmeria sily s 20-ročnou ruskou tridsiatkou podujatia Andrejom Rubľovom (32.), a to pri vzájomke 0:1 od 2. kola vlaňajších newyorských rovnako významných US Open (5:7, 6:7 /3/, 3:6). McDonald figuruje na 186. mieste vo svetovom rebríčku, ešte nebol nad 164. priečkou. Minulý štvrtok v 2. kole kvalifikácie prekonal Jozefa Kovalíka 6:2, 6:2.


"Súper zahral neuveriteľne, absolútne neskutočne. Zaslúži si všetko uznanie. Z víťazstva som veľmi šťastný. Nie však preto, ako som dnes hral: oceňujem svoju bojovnosť. S Mackenziem sme občas spolu trénovali v Kalifornii, takže pre mňa nebol úplne neznámym hráčom," povedal Dimitrov, citoval ho twitter turnaja.

Dvadsaťšesťročný rodák z Chaskova Dimitrov je semifinalistom Wimbledonu 2014, ale aj AO 2017. Vlani medzi najlepšími štyrmi na južnej pologuli prehral so Španielom Rafaelom Nadalom frustrujúco tesne 3:6, 7:5, 6:7 (5), 7:6 (4), 4:6.

Australian Open - dvojhra mužov - 2. kolo

Grigor Dimitrov (Bul.-3) - Mackenzie McDonald (USA) 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6 za 205 minút

Zdroj: Webnoviny.sk - Grigor Dimitrov dostal „kanára“, ale po veľkej bitke na Australian Open pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.