JAYAPURA 12. augusta (WebNoviny.sk) - Dvanásťročný chlapec je jediným preživším po sobotňajšej havárii ľahkého komerčného lietadla v horskej oblasti indonézskej provincie Papua. Na palube stroja Pilatus PC-6 Porter spoločnosti Dimonin Air sa pritom nachádzalo sedem pasažierov a dvaja piloti.
Ako v nedeľu informovali záchranári, lietadlo sa zrútilo po 42-minútovom lete z mesta Tanah Merah tesne pred dosiahnutím zamýšľaného cieľa, letiska v meste Oksibil, ktoré sa nachádza neďaleko hraníc so štátom Papua-Nová Guinea.
Ako informoval šéf miestnej polície Jonathan Binsar Sianipar, chlapca už previezli do miestnej nemocnice, jeho stav je stabilizovaný a je pri vedomí. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.
Zdroj: Webnoviny.sk - Haváriu lietadla v horskej oblasti v Indonézii prežil len malý chlapec © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Fínsko ukončilo kontroly na hraniciach, vláda plánuje zrušiť aj všetky protipandemické opatrenia
Na leteckej základni v španielskej Zaragoze sa zrútila stíhačka, pilotovi sa podarilo katapultovať
