16.7.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) neodvolá ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Odpovedal tak na štvrtkovú výzvu predsedu strany Smer - sociálna demokracia Roberta Fica.
Líder Smeru žiadal odvolať Mikulca pre nahrávku, v ktorej sa údajne bývalý prezident Finančnej správy František Imrecze rozpráva s bývalým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavom Zurianom o úplatku pre súčasného ministra vnútra.
„Aj keby údajná nahrávka rozhovoru bývalého prezidenta Finančnej správy Františka Imreczeho s bývalým riaditeľom NAKA Branislavom Zurianom bola autentická, nie je na nej zaznamenaný žiadny relevantný fakt, na základe ktorého by vznikalo dôvodné podozrenie o korupčnom správaní Romana Mikulca, keď bol na čele vojenskej rozviedky,“ konštatoval Heger.
Zdôraznil, že jeho vláda na rozdiel od vlád Roberta Fica nijako nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní. „Je plne v ich kompetencii, aby v súlade so zákonmi Slovenskej republiky odhaľovali trestnú činnosť, a to bez ohľadu na to, či ju páchajú predstavitelia dnešnej opozície alebo koalície. Zákon platí pre každého rovnako,“ uzavrel.
Zdroj: Webnoviny.sk - Heger sa vzoprel Ficovi, ministra vnútra Mikulca neodvolá z funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Kiskova strana pre Fica nič neznamená, nebyť médií, nevyšiel by z domu, tvrdí šéf Smeru
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2017/10/lpr-rozpravajme-sa-930x180-640x420.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Rozprávajme sa…
