
30.8.2019 (Webnoviny.sk) - Hongkonských prodemokratických aktivistov Joshuu Wonga a Agnes Chow prepustili na kauciu. Dvojicu zatkli v piatok ráno, pričom polícia uviedla, že ich vyšetrujú pre ich rolu v nepovolenom proteste pred policajnou stanicou z 21. júna. Obaja čelia možným obvineniam z účasti na demonštrácii a podnecovania iných, aby sa k nej pridali. Wonga tiež vyšetrujú pre podozrenie, že demonštráciu zorganizoval.Zatknutie aktivistov vyvolalo pobúrenie
Zatknutie Chow a Wonga, ktorý je poprednou osobnosťou študentských hromadných protestov v Hongkongu z roku 2014 a generálnym tajomníkom prodemokratickej politickej skupiny Demosisto, vyvolalo medzi hongkonskými demonštrantmi pobúrenie. Podpredseda skupiny Isaac Cheng obvinil úrady zo zasievania "bieleho teroru" a z pokusu o určenie lídrov hnutia, ktoré podľa demonštrantov žiadnych nemá.Protesty volajú po demokratických reformách
Hongkong už takmer tri mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti pročínskej šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.
Zdroj: Webnoviny.sk - Hongkonských aktivistov prepustili na kauciu, ich zatknutie vyvolalo medzi demonštrantmi pobúrenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Afganec bodol záhradníčku do krku. Nepáčilo sa mu, že pracuje

Nemecko sa podľa ministra obrany Pistoriusa nevie aktívne zapojiť do zaobstarania stíhačiek F-16 pre Ukrajinu