Šport / 12. júl 2019

Iba 17-ročný brankár zabránil pokutovému kopu, spadol a už sa neprebral

        
        
        
          
        
        
        12.7.2019 (Webnoviny.sk) - Tragédia na futbalovom zápase tentoraz neobišla mesto Reconquista v severnej časti argentínskej provincie Santa Fé.

Iba 17-ročný brankár tímu Union de Golondrina skolaboval po zásahu loptou do hrude, keď zneškodnil pokutový kop súpera.

Zástava srdca bola okamžitá

Ramón Ismael Coronel spadol na zem a už sa neprebral. Na štadióne nebol prítomný zdravotník, a tak ho spoluhráči spoločnými silami previezli do nemocnice. Už mu však nepomohli, zástava srdca bola okamžitá. Bratranec nešťastného mladíka s prezývkou "Piki" pre periodikum Reconquista Hoy uviedol: "Veľmi sa radoval, že zabránil súperovi v strelení gólu a zrazu spadol na zem."

Zápas v rámci náboženského festivalu

Futbalový zápas sa konal v rámci každoročného náboženského festivalu v meste. "Nechápem, prečo tam nebola služba prvej pomoci," povedal otec tragicky zosnulého chlapca Eduardo Coronel. Vedenie Regionálnej futbalovej súťaže severu v Argentíne v kondolenčnom vyhlásení potvrdilo smutnú udalosť. "Potvrdzujeme, že hráč Unionu de Golondrina Ramón Ismael Coronel zomrel. Súcitíme s jeho rodinou aj klubovými spoluhráčmi v týchto pre nich ťažkých chvíľach." Regionálna prokuratúra rozbehla vyšetrovanie tragédie.

Zdroj: Webnoviny.sk - Iba 17-ročný brankár zabránil pokutovému kopu, spadol a už sa neprebral © SITA Všetky práva vyhradené.