Kultúra / 18. september 2017

Imagine Dragons vystúpia vo Viedni aj Prahe

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) - Americká rocková kapela Imagine Dragons ohlásila zastávky európskeho turné. Skupina tak urobila dnes prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Formácia sa v rámci koncertnej šnúry zastaví aj 15. apríla vo viedenskej Stadthalle a o deň neskôr v pražskej O2 Aréne.

Muzikanti vyrazia na turné k najnovšiemu albumu Evolve, ktorý sa dostal na trh 23. júna. Obsahuje jedenásť skladieb, medzi ktorými sú aj single Believer a Thunder. Album sa v americkom rebríčku Billboard 200 dostal na druhé miesto a v UK Charte zas na tretie.


Imagine Dragons vznikli v roku 2008 v Las Vegas a v súčasnosti fungujú v zložení Dan Reynolds, Ben McKee, Wayne "Wing" Sermon a Daniel Platzman. Prvý album s názvom Night Visions vydali v roku 2012.

Predvlani vo februári ponúkli druhú štúdiovku Smoke + Mirrors, s ktorou dobyli UK Chart aj americký rebríček Billboard 200. Okrem toho majú na konte aj niekoľko EP nahrávok či koncertných záznamov. Za skladbu Radioactive, ktorá zaznela napríklad v sci-fi Hostiteľ (2013), získali dve nominácie na ceny Grammy, pričom jednu sa im podarilo premeniť na víťazstvo. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Imagine Dragons vystúpia vo Viedni aj Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.