Svet / 16. október 2022

Iránske väzenie, kde zadržiavajú politických väzňov, zasiahol požiar. Počuť bolo aj streľbu

                
                
                
                    
                
                
                16.10.2022 (Webnoviny.sk) - Vo väznici Evin v iránskom Teheráne, kde zadržiavajú politických väzňov a protivládnych aktivistov, v sobotu vypukol veľký požiar a najmenej deväť ľudí utrpelo zranenia. Miestne médiá i videá informovali aj o streľbe.

Iránska štátna tlačová agentúra IRNA s odvolaním sa na bezpečnostného predstaviteľa informovala, že vo väznici vznikli strety medzi väzňami v jednej jej časti a väzenským personálom.

Predstaviteľ povedal, že väzni podpálili sklad väzenských uniforiem, z čoho vznikol požiar. Ako dodal „výtržníkov“ separovali od iných väzňov, aby deeskalovali konflikt, a situácia je pod kontrolou.

Teheránsky prokurátor neskôr informoval, že situácia je vo väznici pokojná. Nepokoje podľa neho nesúviseli s celonárodnými protestami, ktoré podnietila smrť mladej ženy vo väzbe po zatknutí mravnostnou políciou. Protesty vstupujú do piateho týždňa.



Zdroj: Webnoviny.sk - Iránske väzenie, kde zadržiavajú politických väzňov, zasiahol požiar. Počuť bolo aj streľbu © SITA Všetky práva vyhradené.