
8.8.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Izraela majú veľký záujem o tretiu dávku vakcíny, aby sa ochránili pred novým vysokoinfekčným delta variantom koronavírusu. Uviedol to v nedeľu izraelský premiér Naftali Bennett.Viac o téme: Koronavírus
Odvolal sa na vládne štatistiky, podľa ktorých sa takzvanou posilňovacou dávkou už nechalo zaočkovať vyše 420-tisíc Izraelčanov starších ako 60 rokov, teda viac ako tretina cieľovej skupiny. Podľa Bennetta sa očakáva, že toto číslo do konca dňa vzrastie na pol milióna. V Izraeli stúpajú počty ľudí hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Takmer všetci sa infikovali delta variantom. Vláda medzitým obnovila povinné nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch, zvažuje aj ďalšie obmedzenia. Izrael sa počas svojej prvej vakcinačnej kampane stal svetovým lídrom v očkovaní. Dve dávky vakcíny už dostalo asi 5,4 milióna z 9,3 milióna obyvateľov krajiny.
Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Vedci žiadajú viac peňazí na pátranie po mimozemšťanoch, ich existencia je veľmi pravdepodobná

Severná Kórea vyzvala Austráliu, aby sa dištancovala od USA