Slovensko / 04. december 2020

Jaroslav Haščák ide do väzby, rozhodol Špecializovaný trestný súd

                
                
                
                    
                
                
                4.12.2020 (Webnoviny.sk) - Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vzala finančníka Jaroslava Haščáka do väzby. Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková s tým, že do väzby ide aj obvinená Dana A.

"Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestné súdu rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb, konkrétne J. H. a D. A., ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a iné. Dôvodom väzby u oboch obvinených je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba," uviedla Kudjáková.

Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, pretože obvinení podali proti nemu sťažnosti, o ktorých rozhodne Najvyšší súd SR.

Polícia zadržala Jaroslava H. v utorok 1. decembra. Následne ho obvinili pre trestné činy korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Obvinenia podľa medializovaných informácií súvisia s kauzou Gorila. Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter H. Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jaroslav Haščák ide do väzby, rozhodol Špecializovaný trestný súd © SITA Všetky práva vyhradené.