Slovensko / 01. október 2022

Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger

        
        
        
          
        
        
        1.10.2022 (Webnoviny.sk) - Problém je na maďarsko-srbskej hranici, nakoľko z okolia Turecka prichádzajú do nelegálni migranti. Preto treba posielať policajtov na maďarské hranice, aby zadržiavali ilegálnu migráciu a nevpustili ju do európskeho priestoru. Hranice treba posilniť na vonkajšej hranici. Uviedol to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) v politickej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Na otázku, či sme nemali skôr uzatvoriť hranice s Maďarskom, premiér jednoznačne povedal, že nesúhlasí s prístupom zatvárania hraníc. Keby sa zatvorili hranice, je zbytočné, že sme v schengenskom priestore. Slovensko je zodpovedné za ukrajinskú hranicu, a preto ju musíme strážiť, aby neprichádzali do EÚ ľudia bez kontroly. Teraz sa nachádzame vo vojne s Ukrajinou, čo znamená, že hranice musia zostať otvorené, aby mohli prichádzať ľudia utekajúci pred vojnou. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger © SITA Všetky práva vyhradené.