Ekonomika / 26. september 2017

JPMorgan Chase otvára vo Varšave nové globálne korporátne centrum, zamestná stovky ľudí

        
        
        
          
        
        
        VARŠAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) - Americká banka JPMorgan Chase & Co, ktorá je jedným z najväčších peňažných ústavov vo svete, informovala, že otvára nové globálne korporátne centrum vo Varšave a v najbližších troch rokoch v ňom zamestná viac ako 3-tisíc ľudí.

Tento krok banky oznámili v utorok vo Varšave výkonný riaditeľ JPMorgane Chase Steve Cohen a poľský vicepremiér a minister rozvoja Mateusz Morawiecki.

JPMorgan otvára korporátne centrum v poľskom hlavnom meste v čase, kedy sa globálne firmy snažia presunúť činnosť z Veľkej Británie do iných členských krajín Európskej únie vzhľadom na nadchádzajúci odchod krajiny z jednotného trhu EÚ.

Krok americkej banky je zároveň najnovším príkladom príťažlivosti Poľska pre zahraničných investorov, keďže krajina dosahuje silný ekonomický rast, ktorý je v súčasnosti takmer na úrovni štyri percentá ročne. Poľská pracovná sila je pritom kvalifikovaná, ale stále lacnejšia ako v západnej Európe. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - JPMorgan Chase otvára vo Varšave nové globálne korporátne centrum, zamestná stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.