30.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská skupina Kalush Orchestra, ktorá nedávno zvíťazila v pesničkovej súťaži Eurovízia, vydražila získanú trofej za 900-tisíc dolárov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že hudobníci sa týmto spôsobom rozhodli získať peniaze na vojnové účely pre svoju krajinu.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Krištáľový mikrofón vydražili prostredníctvom sociálnej siete Facebook s cieľom získať prostriedky na nákup dronov pre ukrajinskú armádu.
Dražba sa konala zároveň s vystúpením kapely na charitatívnom koncerte pri berlínskej Brandenburskej bráne, ktorého zámerom bolo získať financie na lekársku starostlivosť a zásoby.
Člen formácie Oleh Psiuk v príhovore na koncerte vyzval ľudí, aby si nezvykli na vojnu, ktorá od začiatku ruskej invázie 24. februára vyhnala z domovov už viac ako 14 miliónov ľudí. „Myslím, že by mala byť na prvých stránkach novín, až kým nebude mier,“ skonštatoval Psiuk.
Zdroj: Webnoviny.sk - Kalush Orchestra vydražila krištáľový mikrofón za takmer milión dolárov, víťazi Eurovízie použijú peniaze na nákup dronov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Macron sa obul do Talianska v kauze lode s migrantmi, konalo vraj cynicky a nezodpovedne
Ukrajina identifikovala takmer 14-tisíc civilistov zabitých v dôsledku vojny, až 65 percent nezvestných je v zajatí
