Kultúra / 14. máj 2018

Kapela Bastille má novú skladbu Quarter Past Midnight, je prvým singlom z pripravovaného albumu

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Anglická kapela Bastille zverejnila skladbu Quarter Past Midnight. Novinka mala premiéru v BBC Radio 1 a je prvým singlom z očakávaného albumu skupiny. Jeho názov ani dátum vydania zatiaľ nie sú známe.


"Pieseň je o úniku, keď chcete, aby noc pokračovala a snažíte sa v nej z nejakého dôvodu stratiť. Chceli sme zachytiť ten pocit s drsným, špinavým a euforickým zvukom," povedal na margo skladby líder kapely Dan Smith pre britský magazín New Musical Express (NME). "Chceli sme vyskúšať niečo iné a nové," dodal.

Kapela Bastille

 • vznikla v roku 2010 v Londýne a okrem spomínaného Smitha ju tvoria aj Chris "Woody" Wood, William Farquarson a Kyle Simmons, pričom na turné ich sprevádza Charlie Barnes.
 • v marci 2013 vydali album Bad Blood, ktorý potom v novembri vyšiel aj v dvojdiskovej reedícii pod názvom All This Bad Blood. Prvá menovaná nahrávka sa dostala na vrchol britského albumového rebríčka.
 • rovnaký úspech sa im podarilo dosiahnuť aj s druhou štúdiovkou Wild World (2016). Na konte majú tiež EP nahrávky Laura Palmer (2011) či Haunt (2013). Zatiaľ sa im podarilo získať napríklad BRIT Award pre nováčika roka 2013.
Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Kapela Bastille má novú skladbu Quarter Past Midnight, je prvým singlom z pripravovaného albumu © SITA Všetky práva vyhradené.