Šport / 14. september 2018

Karolína Schmiedlová si semifinále v Hirošime nezahrá, Anisimovej zobrala iba štyri gemy

        
        
        
          
        
        
        HIROŠIMA 13. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International Japan Open v japonskej Hirošime (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch).

V piatkovom súboji štvrťfinále Schmiedlová podľahla mladej Američanke Amande Anisimovovej 3:6, 1:6. S tretnutie trvalo iba 66 minút a 17-ročná Anisimovová premenila druhý mečbal pri svojom podaní. Víťazka využila 5 z 9 brejkových príležitostí, čerstvo 24-ročná Slovenka mala jeden úspešný pokus na brejk zo štyroch.


Schmiedlová predtým v takmer trojhodinovom boji zdolala Švajčiarku Viktoriju Golubicovú 5:7, 7:5, 6:3, za účasť v najlepšej osmičke jej patrí nezdanených 5900 USD a 60 bodov do rebríčka WTA. V ňom sa virtuálne ešte pred štvrťfinále posunula o štyri priečky z 83. na 79. pozíciu.

Anisimovová, 134. hráčka svetového renkingu, je druhá najmladšia tenistka v najlepšej svetovej dvojstovke. Je dcérou ruských emigrantov do USA, narodila sa v New Jersey a žije na Floride.

Hirošima - dvojhra - štvrťfinále

Amanda Anisimovová (USA) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:3, 6:1 za 66 minút


Zdroj: Webnoviny.sk - Karolína Schmiedlová si semifinále v Hirošime nezahrá, Anisimovej zobrala iba štyri gemy © SITA Všetky práva vyhradené.