Svet / 06. jún 2018

Krokodíl zabil pastora počas krstu v jazere Abaja

                
                
                
                    
                
                
                BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) - Na juhu Etiópie zabil krokodíl protestantského pastora, ktorý v jazere krstil veriacich.

Docho Eshete vykonával v nedeľu obrad pre zhruba 80 ľudí, keď sa na neho z jazera Abaja v meste Arba Minch vyrútil obrovský plaz a napadol ho, uviedli pre amharské vysielanie spravodajskej stanice BBC miestni obyvatelia a polícia.


Pastor zahynul po tom, ako ho krokodíl pohrýzol na nohách, chrbte a rukách. "Pokrstil prvého človeka a prešiel k druhému. Zrazu z jazera vyskočil krokodíl a chytil pastora," opísal nešťastnú udalosť jeden z miestnych obyvateľov Ketema Kairo pre BBC.

Policajt Eiwnetu Kanko uviedol, že pastora sa snažili zachrániť rybári i miestni obyvatelia, ale nepodarilo sa im to. S pomocou rybárskych sietí zabránili zvieraťu, aby stiahlo telo duchovného do vody. Krokodíl následne ušiel. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Krokodíl zabil pastora počas krstu v jazere Abaja © SITA Všetky práva vyhradené.