
21.12.2021 (Webnoviny.sk) - Po viac ako ročnej pauze sa deväťnásobný majster sveta v rely Francúz Sébastien Loeb opäť predstaví v pretekoch WRC. Aktuálne 47-ročný Loeb potvrdil účasť na januárovej Rely Monte Carlo, na ktorej v minulosti sedemkrát zvíťazil. Nateraz posledný štart v šampionáte si pripísal v septembri 2020 na Rely Turecka a skončil tretí.Vyzve krajana Ogiera
V Monaku vyzve svojho krajana Sébastiena Ogiera, ktorý v tomto roku zisk už ôsmy titul svetového šampióna a na januárovom podujatí zvíťazil osemkrát. Loeb s Ogierom neabsolvujú celú sezónu, súťažiť budú len v januári. Loeb sa predstaví na hybridnom Forde, Ogier na Toyote Yaris. Obaja boli v minulosti tímoví kolegovia v Citroëne. Loeb kompletnú sezónu odjazdil naposledy ešte v roku 2012. Ešte pred Monte Carlom ho čaká aj púštne dobrodružstvo v Saudskej Arábii - Rely Dakar. "Milujem to, čo robím. Jazdenie som si vždy užíval, no keď som na podujatí WRC, vždy je to úžasný pocit," uviedol Loeb na webe šampionátu wrc.com a doplnil: "Myslím si, že súťaženie mám v sebe a som stále konkurencieschopný. Možno Monte Carlo nie sú ideálna destinácia na prvé preteky v novom tíme, dokážu tam byť veľmi zradné podmienky. Na túto rely však mám veľa krásnych spomienok, je tam vždy úžasná atmosféra."V Monte Carle chýbal dvakrát
Loeb si najmä po skončení kariéry na MS v rely vyskúšal rôzne motosúťaže a za sebou už má štyri štarty na Rely Dakar - pri premiére v roku 2016 skončil deviaty, o rok neskôr finišoval druhý, v roku 2018 nedokončil a zatiaľ naposledy v januári 2019 ho klasifikovali na 3. priečke. Zaujímavosťou je, že Sébastien Loeb od roku 2001 chýbal v Monte Carle iba dvakrát - v januári 2018 a 2020. V rokoch 2009 až 2011 nebola Rely Monte Carla súčasťou šampionátu WRC, čoskoro sa tak postaví na štart podujatia už štrnástykrát.
Zdroj: Webnoviny.sk - Legendárny Loeb sa opäť predstaví v pretekoch WRC, postaví sa na štart Rely Monte Carlo © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Fantastická Vadovičová sa stala majsterkou sveta, vytvorila aj svetový rekord

„Kohúti“ doma prehrali, Man City a Chelsea s triumfom a Dúbravka dostal dva góly od Arsenalu