Šport / 13. jún 2018

Lopetegui skončil na lavičke Španielska, odvolali ho deň pred štartom MS vo futbale 2018

        
        
        
          
        
        
        MADRID 13. júna (WebNoviny.sk) - Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) sa iba deň pred štartom majstrovstiev sveta rozhodla pre nečakaný krok, keď odvolala z postu hlavného trénera národného mužstva Julena Lopeteguiho. Ten v utorok oznámil, že po skončení turnaja bude pôsobiť ako kouč aktuálneho víťaza Ligy majstrov Realu Madrid.


Podľa prezidenta RFEF Luisa Rubialesa to nebolo najlepšie riešenie pre národný tím, no vyjadril potrebu adekvátnej reakcie na včerajšie prekvapujúce oznámenie o Lopeteguiho novom pôsobisku. "Viem, že sa nachádzame v zložitej situácii. Uvedomujem si zároveň, že akýkoľvek krok z našej strany by bol kritizovaný," uviedol Rubiales a dodal: "Verím však, že časom nás toto rozhodnutie posilní. Julen má môj veľký obdiv a rešpekt. Je skúseným trénerom a to robilo naše rozhodnutie ešte ťažším. No nemôžete urobiť to, čo on, iba dva dni pred turnajom. Boli sme prinútení urobiť toto rozhodnutie."

Španielsko čaká úvodný duel šampionátu v piatok 15. júna proti Portugalsku. Informáciu priniesol spravodajský portál BBC. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Lopetegui skončil na lavičke Španielska, odvolali ho deň pred štartom MS vo futbale 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.