Slovensko / 01. marec 2021

Ľudia budú môcť štátu zrejme „nabonzovať“ toho, kto porušuje protiepidemické opatrenia

                
                
                
                    
                
                
                1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda možno zriadi mail, nonstop linku a webstránku pre prípadné nahlásenie porušovania protiepidemických opatrení aj na pracovisku. Ide o jedno z opatrení, ktoré vzišli z rokovania okrúhleho stola predstaviteľov štátu, vedcov a odborníkov.

Viac o téme: Koronavírus

Vládny kabinet zobral tento návrh na vedomie na svojom zasadnutí v nedeľu 28. februára v rámci riešenia aktuálnej pandemickej situácie. Vláda odobrila celkovo desať okruhov opatrení, ktorých cieľom má byť zastavenie nárastu hospitalizácií v nemocniciach a spomalenie šírenia ochorenia COVID-19. Ministri v rámci rokovania zatiaľ len predsedom vyšších územných celkov nariadili zriadiť mail, nonstop linku a webstránky iba pre prípadné nahlásenie nedostupnosti všeobecných lekárov. Toto opatrenie by malo zlepšiť prednemocničný manažment pacientov s ochorením COVID- 19.

Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia budú môcť štátu zrejme „nabonzovať“ toho, kto porušuje protiepidemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.