Správy / 27. júl 2018

Minister Gajdoš sa stretol s veliteľom NATO, témou bola nielen modernizácia slovenskej armády

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) – Tohtoročný summit Severoatlantickej aliancie (NATO) bol hlavnou témou stretnutia ministra obrany Petra Gajdoša (SNS) s veliteľom Veliteľstva špeciálnych operácií NATO viceadmirálom Colinom J. Kilrainom.

Zahraničné misie slovenských vojakov

Minister viceadmirála tiež informoval o modernizačných projektoch Ozbrojených síl SR, ale aj o zahraničných misiách, v ktorých pôsobia slovenskí vojaci. Viceadmirál Kilrain na stretnutí vysoko ocenil pripravenosť príslušníkov špeciálnych síl zo Slovenska, ktorí pôsobia v operácii Resolute Support v Afganistane, ale aj na veliteľstve v Monse. "Na summite NATO naša delegácia deklarovala jednak navýšenie počtu vojakov v Afganistane v rámci platného mandátu, ale aj pokračovanie plnenia úloh v Lotyšsku. Rovnako sme pripravení zapojiť sa do novej výcvikovej misie NATO v Iraku, pretože jednoznačne platí, že sa chceme aktívne podieľať na zlepšení bezpečnostnej situácie,“ uviedol po stretnutí minister Gajdoš.

Nové stíhačky F-16

V súvislosti s modernizáciou našej armády uviedol, že Slovenská republika v súčasnosti disponuje dvoma dopravnými lietadlami Spartan a štyrmi viacúčelovými vojenskými vrtuľníkmi UH-60M Black Hawk. Zároveň pripomenul, že vláda SR schválila návrh na obstaranie 14 kusov stíhacích lietadiel F-16 Block 70/72, ako aj obmenu rádiolokačnej techniky stredného, malého a blízkeho dosahu. Rovnako tak pokračuje modernizačný proces v súvislosti s bojovými vozidlami 8x8 a 4x4.

Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Gajdoš sa stretol s veliteľom NATO, témou bola nielen modernizácia slovenskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.