Slovensko / 13. september 2018

Minister obrany Peter Gajdoš navštívil absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) - Minister Peter Gajdoš (SNS) navštívil absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy, ktorí úspešne ukončili základný vojenský výcvik. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková s tým, že výcvik absolvovalo 21 žien a 58 mužov.


Súčasťou dobrovoľnej vojenskej prípravy bola aj poradová, strelecká, ženijná, spojovacia, zdravotnícka a taktická príprava, ako aj ostré streľby. Počas výcviku mali účastníci zabezpečené bezplatné ubytovanie, stravu, výstroj a výzbroj, ako aj náhradu cestovného. Účastníci zároveň získali finančný príspevok viac ako 1 100 eur.

Národné cítenie

"Týmto mladým ľuďom patrí moje uznanie za to, že sa rozhodli pohodlie domova alebo letnej dovolenky vymeniť za 11-týždňový vojenský dril a prípravu na obranu svojej vlasti. Sú dôkazom, že národné cítenie pretrvalo aj v generácii, ktorá pozná ozbrojené konflikty, našťastie, väčšinou len z médií,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Slávnostný nástup, vyradenie a povýšenie 79 absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy, z toho 21 žien a 58 mužov, na vojakov 2. stupňa sa uskutoční v piatok 14. septembra. Predbežne prejavilo záujem o zaradenie do aktívnych záloh 28 z nich a až 27 o ďalšiu kariéru v ozbrojených silách.

Zdroj: Webnoviny.sk - Minister obrany Peter Gajdoš navštívil absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy © SITA Všetky práva vyhradené.