MOSKVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Kremeľ bude súhlasiť s akýmkoľvek formátom stretnutia medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom.
Povedal to poradca ruského prezidenta pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov. Vyjadril sa tak po utorkovom stretnutí Putina s americkým ministrom zahraničia Mikeom Pompeom v ruskom prímorskom letovisku Soči.
Júnový summit G20 v Japonsku
Trump povedal, že sa chce s Putinom stretnúť počas summitu G20, ktorý sa uskutoční v júni v Japonsku. Podľa ruských predstaviteľov však o to Biely dom zatiaľ oficiálne nepožiadal.
"Sme pripravení na akýkoľvek druh kontaktu. Môžeme sa rozprávať s prezidentom Trumpom postojačky (na okraji summitu), môžeme si spolu sadnúť pre detailnejšie rozhovory. Všetko závisí od postoja našich amerických partnerov," poznamenal Ušakov.
Rokovanie Lavrova s Pompeom
Pompeo rokoval v Soči tri hodiny s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom. Následne sa spolu s Lavrovom stretli s Putinom.
Podľa Ušakova Pompeo s ruským prezidentom diskutoval o Sýrii, Afganistane a Venezuele, Ukrajina a ľudské práva však témami rozhovorov neboli.
Zdroj: Webnoviny.sk - Môžu si spolu sadnúť aj sa rozprávať postojačky, vyjadril sa Kremeľ k stretnutiu Putina s Trumpom © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Vedúci Zemanovej kancelárie ukázal video, na ktorom český prezident podpisuje zvolanie schôdze snemovne
Rusko používa „zombie“ ponorky, aby navonok držala krok so Spojenými štátmi
