Svet / 23. september 2017

Muž údajne posielal Islamskému štátu drony a infračervené kamery, dostal 25 dní väzenia

        
        
        
          
        
        
        KODAŇ 23. septembra (WebNoviny.sk) - Súd v dánskej Kodani odsúdil na 25 dní vo väzení muža, ktorý údajne posielal teroristickej organizácii Islamský štát v Sýrii a Iraku drony, infračervené kamery a súčiastky pre bezpilotné vzdušné stroje.

Dvadsaťosemročného muža obvinili na základe protiteroristického zákona po tom, ako ho zatkli pre "silné podozrenie", že sa podieľa na teroristických aktivitách v zahraničí.


Tých sa mal dopustiť nákupom a posielaním súčiastok militantom cez Turecko. Muž, ktorého meno ani národnosť nemôže byť pre nariadenie súdu odhalená, popiera svoju vinu.

Spolu s obvineným vo štvrtok policajti zatkli aj 29-ročnú ženu, ktorú neskôr prepustili. Zatiaľ nie je známe, či je ešte v tomto prípade podozrivá. Polícia uviedla, že pátra po 31-ročnom mužovi, ktorý sa zrejme nachádza v Turecku a inkriminované zásielky prevzal. Na podozrivého je vydaný medzinárodný zatykač. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Muž údajne posielal Islamskému štátu drony a infračervené kamery, dostal 25 dní väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.