Kultúra / 18. december 2017

Na Colours of Ostrava prídu aj London Grammar, Jóhann Jóhannsson a Jon Hopkins

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) - Organizátori českého festivalu Colours of Ostrava prezradili mená ďalších troch potvrdených účinkujúcich. Na podujatí vystúpi aj britská indiepopová kapela London Grammar.

Formácia London Grammar vznikla v roku 2012

Formácia príde predstaviť tohtoročný album Truth Is a Beautiful Thing. "Z toho prvého If You Wait z roku 2013 sa predalo cez dva milióny kópií, formácia získala ocenenia Ivor Novello Award a AIM Awards, ale aj nomináciu na BRIT Award," uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová. Formácia London Grammar vznikla v roku 2012 v Nottinghame a jej členmi sú Dominic "Dot" Major (klávesy, bicie), Hannah Reid (spev) a Dan Rothman (gitara). Debutovali vo februári 2013 EP nahrávkou Metal & Dust, pričom v septembri toho istého roku vydali prvý album If You Wait.
S nahrávkou sa dostali na druhé miesto UK Chartu a pochádza z nej ich najznámejšia skladba Strong. Novinka Truth Is a Beautiful Thing dobyla UK Chart.

S Hopkinsom spolupracovali aj Coldplay

Výnimočný hudobný zážitok čaká na návštevníkov pri vystúpení podmanivého islandského hudobníka a skladateľa Jóhanna Jóhannssona, ktorý sa predstaví na Colours of Ostrava so sláčikovým kvartetom. “Jeho hudba k filmom The Theory of Everything, Arrival alebo Sicario ho zaradila medzi najpozoruhodnejších skladateľov súčasnosti,” dopĺňa Zlata Holušová. Je držiteľom Zlatého glóbusu a nominácii na Oscara, Grammy a BAFTA.
Žáner elektronickej hudby v programe festivalu posilní Jon Hopkins, významný britský producent, ktorý sa preslávil spoluprácou s Brianom Enom a Coldplay na ich albume Viva la Vida or Death and All His Friends. Elektronickú scénu na festivale bude zastupovať aj Jon Hopkins z Anglicka, ktorý má na konte albumy ako Opalescent (2001), Contact Note (2004), Insides (2009) a Immunity (2013). Spolupracovali s ním napríklad aj Brian Eno či Coldplay. Festival Colours of Ostrava sa bude konať od 18. do 21. júla 2018 v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave. Medzi skôr potvrdených účinkujúcich patria Ziggy Marley, Aurora, Cigarettes After Sex, George Ezra a Slaves. Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Na Colours of Ostrava prídu aj London Grammar, Jóhann Jóhannsson a Jon Hopkins © SITA Všetky práva vyhradené.