BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Na deti počas rannej špičky na priechodoch v blízkosti základných škôl v mestskej časti Staré Mesto dohliada bratislavská mestská polícia.
Ide o spoločný projekt Starého Mesta a Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy, ktorá okrem monitorovania priechodov pre chodcov plánuje tiež vzdelávať žiakov základných škôl a škôlkárov. Informoval o tom hovorca Starého Mesta Matej Števove.
Rodičia sa nemusia o deti báť
Projekt spustili minulý týždeň, keď mestskí policajti dohliadali pri Základnej škole Matky Alexie na Palackého ulici. Tento týždeň hliadka zabezpečuje priechody pri základnej škole na Hlbokej ceste a neskôr pribudnú aj školy na uliciach Mudroňova a Dubová.
„Z vlastných skúseností viem, že najmä ráno vznikajú pri školách kolízne situácie. Napríklad naša škola je pri ministerstve zahraničných vecí, kde je v ranných hodinách dosť hustá premávka. Takto nemusia byť rodičia v strese, ak ich deti chodia do školy samé,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.
Kontrola školských dvorov
Súčasťou spolupráce mestskej polície a základných škôl je aj kontrola školských dvorov, aby zabránili nežiaducim návštevám, nakoľko dvory sú ľahko prístupné.
„Z vedenia školy nám môžu zavolať aj v prípade, ak nájdu v areáli alkoholové fľaše, prípadne striekačky. Situáciu preveríme a naše zistenia posunieme kompetentným orgánom,“ uviedol veliteľ mestskej polície v Starom Meste Jozef Hitka.
Mestská polícia v spolupráci so Starým Mestom taktiež zavádza večerné obchôdzky v Medickej záhrade. Hliadka skontroluje, či niekto v záhrade neostal a potom záhradu zamknú.
Zdroj: Webnoviny.sk - Na deti v Starom Meste dohliadajú počas rannej špičky policajti, kontrolujú aj školské dvory © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2018/02/tibor-gaspar-1-676x451.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Polícia zadržala jednu osobu v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky
V Bratislave sa pred ruskou ambasádou uskutoční zhromaždenie „Noc s Ukrajinou“, bude sa aj spať na ulici
