Svet / 23. jún 2022

Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS z USA, v budúcnosti ich možno pošlú viac

        
        
        
          
        
        
        23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS zo Spojených štátov. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to vo štvrtok oznámil ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov, pričom sa poďakoval svojmu americkému rezortnému kolegovi Lloydovi Austinovi za poskytnutie týchto zbraní.

Informuje o tom televízia CNN. Zároveň však pripomína, že sa jej nepodarilo nezávisle overiť, kedy raketomety prišli na Ukrajinu a či už ich použili na bojisku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko aj Ukrajina už prevádzkujú salvové raketové systémy, ale šesťraketový systém HIMARS, ktorý poslali USA na pomoc Kyjevu je pokročilejší, pričom je presnejší a má lepší dosah. Ukrajina požiadala o približne 300 týchto systémov. Zatiaľ USA darovali Ukrajine iba štyri HIMARS, ale nevylúčili, že v budúcnosti poskytnú ďalšie. Tri salvové raketomety pošle Ukrajine aj Nemecko, oznámila v stredu tamojšia ministerka obrany Christine Lambrechtová. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: Webnoviny.sk - Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS z USA, v budúcnosti ich možno pošlú viac © SITA Všetky práva vyhradené.