
PETROHRAD 11. júla (WebNoviny.sk) - Gól stopéra Samuela Umtitiho do siete Belgicka neznamenal len postup Francúzska do finále majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku. Zároveň bol jedenástym presným zásahom v podaní hráča FC Barcelona na ruských trávnikoch počas svetového šampionátu. Hráči katalánskeho veľkoklubu sa v tabuľke gólovej úspešnosti klubov na MS 2018 vyrovnali anglickému Tottenhamu Hotspur a francúzskemu Parížu St. Germain. Futbalisti aktuálneho šampióna Ligy majstrov Realu Madrid dosiaľ nastrieľali 10 gólov. Upozorňuje na to web športového denníka Marca.Najlepším strelcom Kane
Najlepším strelcom FC Barcelona v Rusku je stopér kolumbijského tímu Yerry Mina, ktorý strelil tri góly. Za ním nasledujú dvojgóloví útočníci - Brazílčan Philippe Coutinho a Uruguajčan Luis Suárez. Po jednom góle pridali Argentinčan Lionel Messi, Chorvát Ivan Rakitič, Brazílčan Paulinho a už spomenutý Umtiti. Čo sa týka Tottenhamu, až 6 gólov strelil jeho útočník Harry Kane, doteraz najlepší strelec MS 2018. Dva pridal Kórejčan Son Heung-min a po jednom góle majú na konte ďalší Angličan Dele Alli, Dán Christian Eriksen a Belgičan Jan Vertonghen.Najviac gólov hráčov z Premier League
V súvislosti s tímom Paríž St. Germain strelecky na MS kraľujú Uruguajčan Edinson Cavani a Francúz Kylian Mbappé s tromi gólmi. Brazílčan Neymar pridal dva presné zásahy a trio Angel Di María (Arg.), Thiago Silva (Braz.) a Grzegorz Krychowiak (Poľ.) po jednom góle. Pre úplnosť treba dodať, že Krychowiak je kmeňový hráč PSG, ale minulú sezónu odohral na hosťovaní v anglickom tíme West Bromwich Albion. Zaujímavo vyznieva aj porovnanie strelcov podľa futbalových súťaží v Európe. Gól Umtitho bol v poradí tridsiaty šiesty, ktorý dosiahol hráč z najvyššej španielskej súťaže Primera División. Stále to však nestačí na 42 gólov od hráčov z anglickej Premier League. Strelci z francúzskej Ligue 1 dosiahli na ruskom "mundiale" 15 gólov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Najlepší strelci na MS vo futbale 2018 sú z FC Barcelona, Tottenhamu a PSG © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Taliani prišli na európskom šampionáte o obrancu, Leonardo Spinazzola si roztrhol achilovku

Stanislav Lobotka si za Celtu Vigo nezahrá ešte dva týždne