9.7.2019 (Webnoviny.sk) - Poslanci dolnej komory ruského parlamentu vyzvali vládu, aby uvalila obchodné sankcie proti Gruzínsku. Štátna duma v utorok jednomyseľne schválila deklaráciu, ktorá žiada zavedenie bližšie nešpecifikovaných obchodných reštrikcií proti kaukazskej republike.
Napätie medzi oboma štátmi sa vystupňovalo po nedávnych násilných protestoch v Tbilisi, ktoré spustila návšteva ruského politika v tamojšom parlamente. Kremeľ následne zakázal priame lety do Gruzínska, čo tvrdo zasiahlo tamojší turizmus.
Ruskí politici v tejto súvislosti vyzvali na zákaz dovozu gruzínskeho vína a minerálnej vody, ktorý naposledy zaviedli v roku 2006 po inom politickom konflikte. Opatrenie zrušili až o šesť rokov neskôr.
Rusko a Gruzínsko spolu viedli v roku 2008 krátku vojnu, po ktorej Moskva uznala nezávislosť dvoch odštiepeneckých gruzínskych provincií.
Zdroj: Webnoviny.sk - Napätie medzi Ruskom a Gruzínskom sa stupňuje, Štátna duma žiada uvalenie obchodných sankcií © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Parlamentné voľby v Kanade vyhrali liberáli premiéra Trudeaua, nezískali však väčšinu kresiel
Warning: getimagesize(https://cdn.sita.sk/sites/34/2022/12/vladimir-putin-2-676x451.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Putin pokračuje v jadrových hrozbách len z jedného dôvodu, vojnoví experti hovoria o zastrašovaní
