Ekonomika / 13. september 2019

Nemecká ekonomika je v slabej fáze, ministerstvo financií dlhodobú recesiu neočakáva

        
        
        
          
        
        
        13.9.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká ekonomika sa síce nachádza vo fáze oslabovania, dlhodobá recesia však na základe dostupných údajov nehrozí.

Oznámilo to v piatok nemecké ministerstvo financií. V druhom kvartáli najväčšia európska ekonomika klesla o 0,1 % a podľa odhadov viacerých inštitúcií, vrátane centrálnej banky krajiny, pravdepodobne oslabila aj v aktuálnom štvrťroku.

To by znamenalo, že Nemecko sa v treťom kvartáli ocitne v recesii, ktorú ekonómovia zvyčajne definujú ako dva za sebou nasledujúce štvrťroky poklesu hospodárskej aktivity.

Podľa ministerstva financií septembrové dáta poukazujú na ďalší pokles exportu a utlmovanie priemyselnej výroby, stavebný sektor ale zostáva silný.

„Nemecká ekonomika je v slabej fáze, keď potlačený rast globálneho priemyslu ovplyvňuje exportne orientovanú nemeckú ekonomiku... výraznejší prepad alebo dokonca dlhšiu recesiu, však v súčasnosti neočakávame,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká ekonomika je v slabej fáze, ministerstvo financií dlhodobú recesiu neočakáva © SITA Všetky práva vyhradené.