Veda a technika / 20. máj 2022

Netflix zaplatí Taliansku viac ako 55,8 milióna eur, ide o urovnanie daňového sporu s úradmi

        
        
        
          
        
        
        20.5.2022 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť Netflix podnikajúca v oblasti streamovacích služieb súhlasila s tým, že Taliansku zaplatí viac ako 55,8 milióna eur, aby urovnala daňový spor s úradmi krajiny. 

Urovnanie sa týka daní, pokút a úrokov za roky 2015 až 2019. Informovala o tom v piatok prokuratúra v Miláne. Netflix zároveň v tomto roku zriadil taliansku dcérsku firmu, ktorá bude riešiť platenie daní v Taliansku na základne predplatného od tamojších obyvateľov za jeho služby.

Prokuratúra v Miláne uviedla, že dôvodom jej prešetrovania Netflixu je fyzická prítomnosť technologickej infraštruktúry firmy v Taliansku, vrátane 350 serverov, ktorej cieľom je dosahovať príjmy. Netflix urovnanie privítal.

„Počas celého vyšetrovania sme spolupracovali s talianskymi úradmi a naďalej veríme, že sme konali v úplnom súlade s talianskymi a medzinárodnými daňovými zákonmi," uviedla spoločnosť vo vyhlásení. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Netflix zaplatí Taliansku viac ako 55,8 milióna eur, ide o urovnanie daňového sporu s úradmi © SITA Všetky práva vyhradené.