Kultúra / 04. november 2023

Noc divadiel bude v tridsiatich mestách a obciach po celom Slovensku, motto obsahuje hravý odkaz Shakespeara

        
        
        
          
        
        
        4.11.2023 (SITA.sk) - V tridsiatich mestách a obciach po celom Slovensku sa bude 18. novembra konať Noc divadiel 2023 . Prípravy na 14. ročník obľúbeného celoslovenského podujatia sú už v plnom prúde.

Uskutočnia sa v netradičnom čase

„Tento rok máme prihlásených 58 divadiel, kultúrnych inštitúcií, centier či umeleckých škôl,“ uviedol Dušan Poliščák z Divadelného ústavu, ktorý je každoročne koordinátorom podujatia. Zapojené divadlá pripravujú nielen predstavenia, ale aj prehliadky zákulisia, kvízy, inscenované čítania, výstavy a ďalšie aktivity. Mnohé z nich sa uskutočnia v netradičnom čase a diváci tak budú mať možnosť unášať sa divadlom až do noci. Autorom tohtoročného vizuálu je grafický dizajnér Matúš Hnát. Pri svojom návrhu vychádzal z tohtoročného motta podujatia, ktorým je „Sen noci divadelnej“.

Bdelé snívanie v divadle

Motto obsahuje hravý odkaz na svetoznámeho dramatika Williama Shakespeara a snahou koordinátora bolo, aby mal aj vizuál hravú a snovú atmosféru. „Práve v divadelnom priestore môžeme snívať celkom bdelo, jedinečne, v niečom neprenosne, ale zároveň všetci v jednom okamihu spolu,“ povedala riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete. Program zapojených divadiel možno nájsť na webe podujatia www.nocdivadiel.sk. Iniciátorom projektu je chorvátska Noć kazališta.

Zdroj: SITA.sk - Noc divadiel bude v tridsiatich mestách a obciach po celom Slovensku, motto obsahuje hravý odkaz Shakespeara © SITA Všetky práva vyhradené.