Správy / 27. júl 2018

Nová kniha Trumpovej exporadkyne vraj bude šokujúca, priblíži svoje pôsobenie v tíme prezidenta

        
        
        
          
        
        
        NEW YORK 27. júla (WebNoviny.sk) - V Spojených štátoch onedlho vyjde kniha bývalej šéfky komunikácie Bieleho domu Omarosy Manigault-Newman, v ktorej autorka spomína na svoje ročné pôsobenie v tíme amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ako vo štvrtok informovalo vydavateľstvo Gallery Books, kniha vyjde 14. augusta a bude "šokujúca".

Od Trumpa nahnevane odišla

Manigault-Newman, ktorú aj v amerických médiách tradične nazývajú len jej krstným menom Omarosa, sa stala šéfkou komunikačného oddelenia Bieleho domu v januári 2017. Zo začiatku bola Trumpovou stúpenkyňou, po roku však z funkcie nahnevane odišla. Vyhlásila vtedy, že sa bojí o svoju krajinu a že by už Trumpa nikdy nevolila. Omarosa, ktorá v tíme Trumpa, často obviňovaného z rasizmu, bola ako černoška pomerne netradičným zjavom, svoj odchod od prezidenta opísala s odkazom na otrokársku minulosť Ameriky ako "prepustenie z plantáže". Kniha exšéfky komunikácie Bieleho domu nebude prvým literárnym pokusom, v ktorom bývalý člen Trumpovho tímu prichádza s pikantnými informáciami z prezidentovho súkromia. Už v januári vyšla kniha Fire and Fury: Inside The Trump White House, ktorú napísal novinár Michael Wolff na základe informácií od Trumpovho bývalého hlavného stratéga Stevea Bannona a ďalších ľudí z Trumpovho tímu.

Prezidenta opísali ako malé dieťa

Bannon v tejto knihe okrem iného tvrdí, že Trump sa vôbec nechcel stať prezidentom a chcel si kampaňou len "posilniť značku". Kniha cituje blízkeho priateľa Trumpovho najstaršieho syna Donalda Trumpa mladšieho, podľa ktorého jeho otec, keď si prvýkrát uvedomil, že by sa naozaj mohol stať prezidentom, "vyzeral, ako keby sa mu práve zjavil duch". Kniha na základe výpovedí Bannona a ďalších ľudí z Trumpovho okolia opisuje prezidenta ako "malé dieťa, ktoré nerozumie váhe svojho prezidentského úradu a trávi svoje večery konzumáciou cheesburgerov v posteli, pozeraním televízie a telefonovaním so svojimi starými kamošmi". Trump na knihu reagoval s tým, že Bannon preňho a pre predvolebnú kampaň nikdy nebol dôležitý a iba ho zneužíval. "Steve Bannon nemá nič spoločné so mnou ani s mojou prezidentskou funkciou. Keď som ho odvolal, tak neprišiel len o prácu, ale aj o rozum," vyhlásil prezident.

Zdroj: Webnoviny.sk - Nová kniha Trumpovej exporadkyne vraj bude šokujúca, priblíži svoje pôsobenie v tíme prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.