7.8.2023 (SITA.sk) - Účastníci mierových rokovaní v saudskoarabskom meste Džidda nedosiahli zhodu vo všetkých bodoch mierového plánu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a dialóg pokračuje. Uviedol to na tlačovej konferencii v Kyjeve šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.
K bodom, ktoré zostávajú problematické, podľa neho patria otázky spravodlivosti, čiže potrestania ruského politického vedenia zodpovedného za agresiu a vojnové zločiny, a otázky odškodnenia Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Bodom, o ktorom nie je možné vyjednávať, je podľa Jermaka územná integrita Ukrajiny.
„Nemôže byť kompromis v otázke teritoriálnej integrity, nezávislosti a suverenity Ukrajiny a zdôraznili to mnohé krajiny," povedal Jermak.
Zdroj: SITA.sk - O územnej integrite Ukrajiny nie je možné vyjednávať, zdôraznili mnohé krajiny na mierových rokovaniach v Džidde © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Európska komisia začína konania proti Maďarsku a Poľsku pre porušenia základných práv LGBTIQ osôb
V indickej továrni na spracovanie ropy vypukol požiar, oheň si vyžiadal štyroch mŕtvych
